Przejdź do głównej zawartości

apple tree




nadszedł długo wyczekiwany przeze mnie moment wykończania pierwszej z całego stosu pozaczynanych dzianin:
historia tej miała swój początek w zachwycie nad włóczką: bogactwo kolorów arwetty clasic nie pozostawiło mnie obojętnej - wymyśliło mi  się posiadanie "na już" lekkiego kardiganu na letnie chłody, mało tego zachciało mi się zielonego ?(!!! zaznajomieni z tematem wiedzą iż kolor ten omijałam szerokim łukiem bez znaczenia na odcienie)
inspiracji konstrukcyjnej dostarczyły mi kardigany Hani Maciejewskiej, których początkiem zdaje się być Laelia; ażurowy wzór urzekł mnie w zielonym (nomen omen) pulowerze publikowanym w zeszłorocznym wydaniu Sabriny...
Z takich oto składników powstał poniższy w całości bezszwowy (czyli taki jakie lubię najbardziej) projekt:













...a nazwa? ów ażur przypominał mi pełne liście jabłonki, w zestawieniu z kolorem nie mogło się to nazywać inaczej:)

polubiliśmy się bardzo;)
kolejne zetkniecie się z arwettą spowodowało, iż włóczka ta stała się numerem jeden... i nie przeszkadza mi specjalnie jej delikatne mechacenie...mało tego – zapałałam sympatią do zieleni, czy na długo – nie wiem, póki co jesteśmy nierozerwalne..:)




Komentarze

  1. Jest tak cudowny, że przyznam się do tego iż co chwila [po zdjęciach na ravie] zaglądałam na bloga aby ponownie skomentować. :3
    Czuję się ogromnie zainspirowana i czarowana tym swetrem.
    Będziesz spisywać wzór, prawda? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne detale. Zazdroszczę otwarcie cierpliwości i talentu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Baaaardzo mi się podoba. Zielenie też omijam, wszystkie i od zawsze. Może powinnam pójść za przykładem i przestać? ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Piękny !!!
    Czasami omijamy szerokim łukiem jakieś kolory a potem okazuje się, że nie potrzebnie, bo całkiem nam w nich fajnie :) Tobie jest w tych zieleniach bardzo ładnie :)
    Gdybyś "tylko" miała ochotę i czas spisać wzór :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Rewelacyjny sweterek :-) Przepiękny kolor i świetny fason.

    OdpowiedzUsuń
  6. Świetny projekt! I ładnie wyglądasz w zieleni :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Piękny! A ta zieleń taka nieoczywista fantastyczna!

    OdpowiedzUsuń
  8. sweter jest bardzo fajny. zieleń tak naprawdę mało zielona. Sam ażur wyjątkowo ciekawy.
    Całość na 6!

    OdpowiedzUsuń
  9. Śliczny sweterek, a ta zieleń bardzo ciekawa i ładnie w nim i w niej wyglądasz:)))

    OdpowiedzUsuń
  10. Zakochałam się w tym Twoim sweterku. I kolor i fason idealny.

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo ładny sweter - jak wszystkie Twoje prace - pięknie zgrany wzór, kolor i faktura. Pozdrawiam - silvarerum :-)

    OdpowiedzUsuń
  12. Wspaniały!
    A zdjęcia jakie cudne. I całość stylizacji - pięknie te kolory gadają do siebie. Pasek - wisienka na torcie!

    OdpowiedzUsuń
  13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  15. Bardzo mi się podoba! Taki nosiłabym chętnie. Trzymam kciuki, żeby chciało Ci się spisać wzór.

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja również jestem zachwycona tym swetrem :). Na całym wzorze tak bardzo mi nie zależy, bo moje próbki i tak się nigdy nie zgadzają z tym co zaplanowała projektantka, korzystam tylko ze schematów (opisów) samych ściegów, inspirując się ewentualnie zaproponowanym fasonem i konstrukcją swetra. Byłabym więc niezmiernie wdzięczna za udostępnienie schematu ażuru :).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

w końcu...

Nadeszła wiosna. Może i nawet wczesne lato, które rozpieszcza nas ciepłem słonecznego blasku. W końcu jest ciepło. W końcu też udało mi się skończyć dziejący się zbyt długo i z dozą niepowodzeń prosty – acz nie prostacki kardigan. Kupiłam projekt, wybrałam włóczkę i zaczęłam dziergać....stosunkowo dawno temu.... Bezkres dżerseju na cienkich drutach dzieje się powoli, więc gdy po skończeniu całość korpusu okazało się, że nie trafiłam z wymiarem otworów na rękawy to sami rozumiecie delikatne rozczarowanie jakie mnie ogarnęło. Próbowałam sztukować, dzielić i markować nietrafioną część swetra  – bezskutecznie; bo im bardziej proces kombinacji technicznych nabierał tempa tym większe rozbieżności ukazywały się moim oczom.. Sprułam. Kolejne podejście okazało się porażką do kwadratu bo popełniłam ten sam błąd w tym samym miejscu....byłam już wtedy bliska rezygnacji uświadamiając sobie ilość godzin jakie zmarnowałam! Ów czas nie pozostawił mnie jednak obojętnej i dał mi podstawową

...

wielokropek – znak interpunkcyjny w postaci trzech umieszczonych obok siebie kropek (…) używany przeważnie na końcu zdania, dla zaznaczenia fragmentów pominiętych ...pominę więc tłumaczenie coraz mniejszej aktywności. Przytaczanie tych samych spostrzeżeń o płynącej zbyt szybko codzienności, o braku światła do zdjęć, o wielu planach, które z równą intensywnością pojawiania znikają w przyszłości pod wspólnym mianownikiem: jutro. Ten, z kolei migiem przekształca się w bliżej niesprecyzowane: potem, kiedyś, innym razem. Nawet samo dzierganie idzie mooooozoooooolnie...beznamiętnie schodzą z drutów pomniejsze  dzianiny...te pełne namiętności twórczej powodują stan niezrozumiałego zmęczenia... Taki mniej więcej jest aktualny status mojego hobby i związanego z nim blogowania: pogłębiające się niezadowolenie. Nie chce udawać ambitnie przemyślanych epickich przerw w pisaniu bloga, bo takowych nie ma. Jeszcze nie dawno próbowałam walczyć o wielkie treści każdego zdania; ba! słowa nawet.

spacerowy opis

Dziękując za wszystkie komentarze postanowiłam podzielić się swoim ostatnim wytworem, pełna ciekawości jakie przyniesie to efekty.... S p a c e r  p o  S z e t l a n d a c h   - c h u s t a ; ( W a l k  f o r  S h e t l a n d - s h w a l ) Materiały : Włóczka: Lima Drops (50g/ 90m) - 6 motków Druty: 4,5 Motyw: Tradycyjny wzór szetlandzki - liczba oczek podzielna przez 17+1 Skróty:  w opisie i w tłumaczeniu schematu użyłam nomenklatury angielskiej (...od dłuższego czasu jest mi ona bliższa) o.p. - oczko prawe o.c. - oczko środkowe M1L - dodać jedno oczko w następujący sposób: wkłuć lewy drut od przodu pod poprzeczną nitkę pomiędzy drutami i przerobić na prawo od tyłu M1R - dodać jedno oczko w następujący sposób: wkłuć lewy drut od tyłu  pod poprzeczną nitkę pomiędzy drutami i przerobić na prawo od przodu rz. - rząd/y Instrukcja: 1 . nabrać na drut okrągły 5 o. i przerobić 1 rz. na lewo(tego rzędu nie liczymy); oznaczyć markerem oczko środkowe 2 . prz