Przejdź do głównej zawartości

...

wielokropek – znak interpunkcyjny w postaci trzech umieszczonych obok siebie kropek (…) używany przeważnie na końcu zdania, dla zaznaczenia fragmentów pominiętych
...pominę więc tłumaczenie coraz mniejszej aktywności. Przytaczanie tych samych spostrzeżeń o płynącej zbyt szybko codzienności, o braku światła do zdjęć, o wielu planach, które z równą intensywnością pojawiania znikają w przyszłości pod wspólnym mianownikiem: jutro. Ten, z kolei migiem przekształca się w bliżej niesprecyzowane: potem, kiedyś, innym razem.
Nawet samo dzierganie idzie mooooozoooooolnie...beznamiętnie schodzą z drutów pomniejsze  dzianiny...te pełne namiętności twórczej powodują stan niezrozumiałego zmęczenia...
Taki mniej więcej jest aktualny status mojego hobby i związanego z nim blogowania: pogłębiające się niezadowolenie.
Nie chce udawać ambitnie przemyślanych epickich przerw w pisaniu bloga, bo takowych nie ma.
Jeszcze nie dawno próbowałam walczyć o wielkie treści każdego zdania; ba! słowa nawet.
Nie chce mi się też samej siebie przekonywać, że jest to komuś (?) potrzebne.
Potrzebuję dystansu. Biorę urlop od tego miejsca.
Nie zamykam się zupełnie bo wciąż będę zaglądać przez dziurkę w ulubione miejsca, które też kruszeją...
Chętni mogą napisać, służę pomocą lub w miarę moich możliwości inną usługą .

Na koniec tych rozważań chciałam pokazać –  w zasadzie to bardziej polecić dwa projekty, z tych które we wspominanych wyżej okolicznościach poczyniłam:
Pierwszym jest projekt AAMU Isabell Kraemer:


Wprowadziłam mu kilka modyfikacji wymuszonych brakiem próbki i chcianych – jak żakard w rękawie. Dziergałam go od sierpnia i ledwo skończyłam na gwiazdkę by mógł stać się prezentem.

Drugi polecam szczególnie: przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, nowatorski w formie, o nieprzeciętnie skonstruowanym fasonie, przepełniony skrupulatnym zestawieniem detali!
PINPOINT Asji Janeczek:  

 Dziękuję. 
za wszystko.


Komentarze

 1. Tak, w dobie kciuka z Facebooka pisanie bloga zaczyna być wyzwaniem...
  nieważne, piękne kolory wplotlas w żakardowy :-)
  Życzę powrotu do ciekawości życia i przypływu energii życiowej. Pamiętaj, wszystko mija, nawet najdłuższa żmija :-) do zobaczenia gdzieś :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba sweterki super i do tego perfekcyjnie wykonane:)
  jak zresztą wszystkie inne prace
  Ja się przymierzam do Pinpoint , ale póki co szukam tłumacza
  Pozdrawiam zimowo
  Bożena

  OdpowiedzUsuń
 3. Żałuję, że Twój blog znika. Bardzo cenię Twoje wyczucie estetyki i podoba mi się Twój styl. Szkoda, że tyle fajnych, dziewiarskich blogów się zamyka. Nie ogarniam tego zjawiska...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ulubiony blog o dzierganiu...
  Dziękuję. Za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. mam nadzieję,że wraz ze słońcem i wiosną znowu zechcesz tu pisać,bo byłoby by szkoda gdybyś zniknęła z blogosfery,fajnie piszesz i przede wszystkim świetnie dziergasz :) dla mnie zawsze jesteś intrygująca i ciekawa:) jednak rozumiem i szanuję Twoją decyzję,pozdrawiam serdecznie aga

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda. Uwielbialam tu zaglądać...

  OdpowiedzUsuń
 7. To też i mój ulubiony blog...

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne sweterki, zresztą jak zwykle 🙂Mam nadzieję, że to bedzie tylko urlop🙄
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako wierna czytelniczka, jestem przeciwna Twojemu znikaniu stąd! Doceniam Twój talent i to, że nie epatujesz dziewiarskimi bublami, jakich pełno na blogach i fejsbuku. Przemyśl proszę swoją decyzję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. sweterki oba cudne.
  Mam nadzieję, że to tylko urlop i wrócisz jak nabierzesz sił. Jak najbardziej rozumiem zmęczenie blogowaniem, niestety coraz mniej osób czyta i komentuje, coraz więcej jest nastawione na komunikację wyłącznie obrazkową. Pozdrawiam i do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie chce mi się też samej siebie przekonywać, że jest to komuś (?) potrzebne.
  Jak widać w powyższych komentarzach jest to komuś potrzebne. Mnie także. Formy manualne i językowe na tym blogu zawsze piękne, przemyślane, staranne. Takie, że pozwalają na chwilę zatrzymać się w tym pędzącym czasie. Życzę oceanu wolnego czasu i radości tworzenia, zwłaszcza na urlopie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Strzał w 10! Napisałaś z dużą gracją to co stało się prawdą w blogowym świecie. Ale wydaje mi się że płynie to z ambicji, bo nie zadowala nas bylejakość w żadnej dziedzinie twórczej. Mimo wszystko będzie mi brakowało Twoich wpisów. Nie komentowałam już od dawna ale od zawsze lubiłam podziwiać Twoje projekty Aniu. Życzę jednak abyś rozwijała swoje talenty dziewiarskie, a może uda nam się jeszcze spotkać i będę miała okazję na żywo zobaczyć co udało się zrobić. Pozdrawiam serdecznie. Ola.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ania, smutno mi. Tak zawsze czekam na Twój wpis... Ale rozumiem. Coś się zmienia, trzeba to zaakceptować. I tak będę do Ciebie zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Smutno, że porzucasz naszą dziewiarską blogosferę. Mam nadzieję, że nie na długo. Odpoczniesz, nabierzesz, dystansu, wrócą chęci.
  A jeśli chodzi o swetry, to w ciemno można wskazać, że są twoje, szare, pięknie dopracowane.
  Wszystkiego najlepszego, odpoczywaj:)))

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo żałuję, że próbujesz się z nami pożegnać. Zawsze czekam na Twoje wpisy i na Twoje prace, może doczekam się również na powrót...Ale jeśli tego potrzebujesz, to odpocznij sobie. Do zobaczenia

  OdpowiedzUsuń
 16. To jeden z blogów, który bardzo lubię i czekam z niecierpliwością na wpisy. Zwykle nie komentuję bo chyba taka moja natura ale od dawna zaglądam i podziwiam. Mam nadzieję, że to tylko urlop. Pozdrawiam. Aga.

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudne projekty, cudne Twoje wykonanie. Już niejedna z nas miała urlop od blogowania...Myślę,że wrócisz niebawem...Zatem do zobaczenia w blogowym świecie za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 18. nie chodzi ,o ilość ale o jakość a Twoje wszystkie projekty są dopieszczone i dopracowane, mam nadzieję że z nadejściem wiosny wróci Ci energia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kochana, tak tylko napiszę do Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja wróciłam, a Ty się żegnasz? Bardzo lubię Twoje wyczucie dzianiny, zdjęcia, wszystko lubię. Do zobaczenia w realu Aniu!

  OdpowiedzUsuń
 21. Aniu, tęsknię. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 22. Aniu, ja tu zagladam. Zawsze z nadzieją.

  OdpowiedzUsuń
 23. Congratulations on your article, it was very helpful and successful. e41de08cf831431278e03a4a36b2b505
  numara onay
  sms onay
  website kurma

  OdpowiedzUsuń
 24. Thank you for your explanation, very good content. 6b46b5231447f2b48237cc3d2e1552db
  define dedektörü

  OdpowiedzUsuń
 25. Żakard bardzo dopracowany kolorystycznie:-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

w końcu...

Nadeszła wiosna. Może i nawet wczesne lato, które rozpieszcza nas ciepłem słonecznego blasku. W końcu jest ciepło. W końcu też udało mi się skończyć dziejący się zbyt długo i z dozą niepowodzeń prosty – acz nie prostacki kardigan. Kupiłam projekt, wybrałam włóczkę i zaczęłam dziergać....stosunkowo dawno temu.... Bezkres dżerseju na cienkich drutach dzieje się powoli, więc gdy po skończeniu całość korpusu okazało się, że nie trafiłam z wymiarem otworów na rękawy to sami rozumiecie delikatne rozczarowanie jakie mnie ogarnęło. Próbowałam sztukować, dzielić i markować nietrafioną część swetra  – bezskutecznie; bo im bardziej proces kombinacji technicznych nabierał tempa tym większe rozbieżności ukazywały się moim oczom.. Sprułam. Kolejne podejście okazało się porażką do kwadratu bo popełniłam ten sam błąd w tym samym miejscu....byłam już wtedy bliska rezygnacji uświadamiając sobie ilość godzin jakie zmarnowałam! Ów czas nie pozostawił mnie jednak obojętnej i dał mi podstawową

spacerowy opis

Dziękując za wszystkie komentarze postanowiłam podzielić się swoim ostatnim wytworem, pełna ciekawości jakie przyniesie to efekty.... S p a c e r  p o  S z e t l a n d a c h   - c h u s t a ; ( W a l k  f o r  S h e t l a n d - s h w a l ) Materiały : Włóczka: Lima Drops (50g/ 90m) - 6 motków Druty: 4,5 Motyw: Tradycyjny wzór szetlandzki - liczba oczek podzielna przez 17+1 Skróty:  w opisie i w tłumaczeniu schematu użyłam nomenklatury angielskiej (...od dłuższego czasu jest mi ona bliższa) o.p. - oczko prawe o.c. - oczko środkowe M1L - dodać jedno oczko w następujący sposób: wkłuć lewy drut od przodu pod poprzeczną nitkę pomiędzy drutami i przerobić na prawo od tyłu M1R - dodać jedno oczko w następujący sposób: wkłuć lewy drut od tyłu  pod poprzeczną nitkę pomiędzy drutami i przerobić na prawo od przodu rz. - rząd/y Instrukcja: 1 . nabrać na drut okrągły 5 o. i przerobić 1 rz. na lewo(tego rzędu nie liczymy); oznaczyć markerem oczko środkowe 2 . prz

jeden

...pierwszy i nie ostatni:) ...u k o ś n i k: ...długo się do niego zbierałam (...co niestety stało się normą); a jak się już zebrałam to stosunkowo długo nie mogłam przebrnąć przez tą prostą technikę...pomimo trudności efekt końcowy zadowalający – zdecydowanie pobudzający kolorystyczne fantazje...więc i ukośniki będą kolejne wykonany z koralików toho 11/0 – z a r e z e r w o w a n y