wtorek, 17 czerwca 2014

na fali...impresjonistycznych zabaw z koralikami powstał tupot białych mew:))nie mogłam się oprzeć temu skojarzeniu, który nasunęło mi się już przy nawlekaniu tej mieszanki na nitkę...nic dodać nic ująć: sezon trójmiejski rozpoczęty:)


...jako dodatek urlopowy i nie tylko :))


powstała tez inna impresja – zdecydowanie inna, nie nazwana, choć skojarzona królewsko:szmaragd w postaci niemalże czystej i mały, niezwykły turkus...


do wzięcia:)


moja zakorzeniona w impresjonizmie*  fantazja podpowiada mi coraz to inne układy kolorów...pozostaje je tylko nanizać na nitkę...
póki ci jednak marzę by skończyć resztkową alpakę, powstające w bólach paski wprawiają mnie w lekką nerwowość....choć dziergać tak samo bardzo mi się chce jak nawlekać koraliki....tylko już nie paski...dziękując za wizytę życzę s ł o n e c z n e g o   d n i a :)*Impresjonizm (fr. impressionisme < łac. impressio 'odbicie', 'wrażenie') – nurt w sztuce europejskiej, a później także amerykańskiej, który został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów studiujących w Atelier Gleyère oraz w Académie Suisse w drugiej połowie XIX wieku. Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, ulotnych momentów – "złapania uciekających chwil". Nazwa kierunku została ironicznie nadana przez krytyka sztuki oraz dziennikarza Louisa Leroy i pochodzi od tytułu obrazu Claude'a Moneta Impresja, wschód słońca.
17 komentarzy:

 1. Aniu, cóż mam Ci napisać?! Jak wprawiony artysta za kazdym razem wprowadzasz mnie w stan euforii, wręcz! Chociażby z mozliwości patrzenia, nawet nie posiadania! Brzmi patetycznie?! Tak, ale to najprawdziwsza prawda! U nikogo nie ma tak pięknie przenikających sie barw!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu:)) bardzo Ci dziękuję:)))

   Usuń
 2. W 100% zgadzam z przedmówczyniami, bransoletki są jak zawsze piękne ! Przepiękne kolory, delikatnie się przenikają, wręcz zauraczają. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe tworzysz koralikowe kompozycje!!! Takie faktycznie delikatne muśnięcia innym kolorem!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrzę, patrzę, podziwiam i z podziwu wyjść nie mogę nad tymi przenikaniami.... zazdraszczam tego wyczucia kolorów, ale zazdraszczam tak pozytywnie:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zachęcam do zabawy :))

   Usuń
 5. Śliczniutkie te bransoletki jak i wszystkie które tu widziałam. Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Aniu,
  piękne dzieła Pani tworzy, ale co to znaczy "do wzięcia"? Gdzież te dzieła nabyć można?

  Pozdrawiam
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:)
   zapraszam do kontaktu na e-mail: anaszymanowska@wp.pl

   Usuń
 7. Genialne !!! Pytanie techniczne na ile koralików w rzędzie jest Tuptuś :) ?

  Dopiero Trafiłam na Twojego bloga i nie mogę się oderwać .

  Pozdrawiam

  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:))
   tuptuś jest na 15 koralików

   Usuń
 8. ...a po za tym dziękuję wszystkim zaglądającym:))

  OdpowiedzUsuń